Технічні та спеціальні

Допуски і посадки в машинобудуванні (міжнародні та національні аспекти стандартизації): навчальний посібник

Січ 21, 2024

С.С. Дубровський

Допуски і посадки в машинобудуванні (міжнародні та національні аспекти стандартизації): Навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів. / С.С. Дубровський. – Львів: «Новий Світ- 2000», 2024 – 242 с.

ISBN 978-617-7519-27-9 ФОП Піча С.В.
ISBN 978-966-2915-12-6 Криворізький національний університет

Навчальний посібник включає сукупність методів встановлення та визначення точності для забезпечення взаємозамінності і стандартизації. Наведено основні норми міжнародних та національних стандартів щодо точності в машинобудуванні. Викладено основні поняття про розміри та їх точність, порядок визначення та вибору посадок, основи побудови граничних калібрів, встановлення допусків форми та розташування поверхонь, допуски та посадки шпонкових, шліцьових, різьбових з’єднань та з’єднань підшипників кочення.

Використано нормативні документи, державні стандарти України та стандарти міжнародної організації ISO рекомендовані для застосування на машинобудівних підприємствах країни.

Призначено для студентів вищих навчальних закладів, які навчаються за технічними спеціальностями, працівників машинобудівних підприємств, проектних та науково-дослідних інститутів, технічних лабораторій і аспірантів.